zaczynamy
31 Maj 2013
Zaczynamy warsztaty

Już tu są! Wystartował projekt „Młode menedżerki kultury” – w piątek wszystkie uczestniczki projektu przyjechały do Warszawy, by spędzić dwa weekendy wypełnione warsztatami oraz pięć dni job-shadowingu z mentorkami.
 

Agata, Ula, dwie Gabrysie, Gosia, Ania, Ilona, Karolina, Natalia i Kama spotkały się w biurze Towarzystwa „ę”. Odwiedziła nas także Orna Blum, Radca ds. prasy i kultury w Ambasadzie USA – dziękujemy za obecność, wsparcie i miłe słowa. Każda z dziesięciu uczestniczek przedstawiła siebie i miejsce, w którym pracuje – krótkie prezentacje inspirowane były formą „Pecha Kuchy”. Agnieszka Pajączkowska i Marta Białek-Graczyk opowiedziały o programie i nadchodzących wydarzeniach.
 

Wieczorne odbyło się wspólne gotowanie kolacji, w którym udział wzięły uczestniczki, mentorki oraz trenerki projektu. Pod okiem Aleksandra Barona, szefa kuchni klubokawiarni Solec 44, pięć drużyn przygotowało w zaskakująco szybkim tempie i niezwykłej atmosferze pięciodaniowy posiłek. W ruch poszły blendery, noże, opiekacze, patelnie – mentorki i uczestniczki wymieniały się doświadczeniami na temat przypraw lub najskuteczniejszego sposobu obierania kalarepki. Szparagi, gazpacho, sałata z musztardowcem, grillowany antrykot jagnięcy, pęczak, sos z truskawek, mus czekoladowy zapełniały stół i wprawiały w znakomity nastrój. Do kolacji zasiadłyśmy wspólnie, prezentując przygotowane w zespołach dania. Ostatnia łyżeczka musu czekoladowego zakończyła dzień rozpoczęcia projektu.
 

Dziękujemy Studio Miele za gościnę i możliwość zorganizowania wspólnego gotowania!
logo_miele

 

 

MłodeMK_K.Szuba-5

MłodeMK_K.Szuba-9

MłodeMK_K.Szuba-11

Mlode_MK_net_K.Szuba-241

Mlode_MK_net_K.Szuba-214

Fot. Kamila Szuba