aIMG_9821
10 Październik 2014
Odwiedziny mentorek

Po warsztatach w Warszawie i pracy z mentorkami wszystkie uczestniczki wróciły do swoich miejscowości, by pracować nad strategią rozwoju ich instytucji i organizacji. Intensywnej pracy i konsultacjom towarzyszą także odwiedziny mentorek i Latających Animatorów Kultury.

Pod koniec września Paula Dulnik miała okazję gościć swoją mentorkę Agnieszkę Kręglicką w Institute of Design Kielce:

Podczas naszych spotkań w Warszawie dużo rozmawiałyśmy o planach współpracy IDK z firmą Agnieszki, ale także o tym jak powinien wyglądać dalszy rozwój akcji “Zapraszamy do stołu”.  Miałam wiele pytań i wątpliwości związanych z kierunkiem w jakim powinniśmy się rozwijać. Chciałam też wiedzieć czego unikać i jak sprawdzić by z biegiem czasu nasza akcja zyskiwała na atrakcyjności , a nie stawała się kolejną miejską rutynową imprezą dla zamkniętego środowiska.

Przyjazd Agnieszki był bardzo potrzebny. Z przyjemnością pokazałam jej miejsce, w którym pracuje i w którym to odbywa się akcja Zapraszamy do stołu. Odnoszę wrażenie, że Agnieszce podobało się w Instytucie. Pozytywne wrażenie zrobiły na niej nasze miejskie ule (mam już 5 słoików miodu wyprodukowanych przez nasze pszczoły!) oraz hotel dla owadów. Dużo rozmawiałyśmy o możliwości zorganizowania spotkania w Warszawie, w czasie którego mogłybyśmy porozmawiać o nasze akcji i o idei jaka związana jest z Zapraszamy do stołu. W organizację wydarzenia miałby się włączyć również Slow Food Warszawa. Perspektywa wyjazdu do Warszawy w ramach akcji bardzo nas cieszy, ponieważ środowisko związane z ideą slow food może być dla nas źródłem nowych inspiracji – tak bardzo potrzebnych do przyszłych działań.

Poświęciłyśmy też sporo uwagi sprawą związanym z ewentualną długofalową współpracą Instytutu z firmą Agnieszki, co też bardzo nas cieszy, bo nie ma nic lepszego niż pracować z ludźmi, którzy tak jak my uwielbiają dobre jedzenie!