Anna Kozicka

Wiceprezeska Stowarzyszenia na rzecz Kultury i Dialogu 9/12

 

Moja praca polega na…

Koordynowaniu przepływem informacji wewnętrznej o podejmowanych przez Stowarzyszenie działaniach. Zajmuję się również poszukiwaniem ofert szkoleniowych dla osób korzystających z członkostwa. Współpracuję z osobami należącymi do organizacji przy pracach Zarządu oraz w grupach roboczych przy danych projektach. W grupie mam pozycję osoby z dyplomatycznym potencjałem, umiejącej podejmować się odpowiedzialnych zadań i konsekwentnie je realizującej. Szukam dróg rozwoju naszego Stowarzyszenia.

Zajmuję się tym, ponieważ…

Pewnego dnia stwierdziłam, że nie chcę pracować w firmie/instytucji i zmagać się z deprecjonującymi kreatywność strukturami zawodowymi. Zobaczyłam, że jako Stowarzyszenie jesteśmy grupą bliskich znajomych, którzy i które realizują wartościowe projekty kulturalne i edukacyjne i byłoby wspaniale nasze potencjały oraz poszukiwanie swego miejsca w życiu połączyć we wspólną ideę stworzenia centrum kulturalno- edukacyjnego.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Stworzenie centrum kulturalno-edukacyjnego w Białymstoku, które byłoby niezależnym ośrodkiem życia kulturalnego w mieście, umożliwiającym realizację pomysłów osób, które nie są nigdzie zrzeszone oraz byłoby platformą innowacyjnych działań, służących rozwojowi społeczności lokalnej. Równoległym wyzwaniem zawodowym jest napisanie doktoratu z mistyki kobiet z perspektywy kulturowej.

Wymarzona instytucja kultury to…

To miejsce, w którym człowiek jest sobą, rozwija się, stawiane są mu wymagania, ale i otrzymuje wsparcie. To miejsce gdzie czuje, że jego/jej praca jest wartościowym wkładem w życie społeczności lokalnej.

Kobieta, która mnie inspiruje.

Uczę się, że każdy człowiek może być inspiracją, o ile mam otwarty umysł. Wiele kobiet mnie inspiruje, kobiet aktywnych, twórczych, odważnych, ciekawych świata, wiedzących czego chcą. Dzięki nim zaafirmowałam kobiecość jako tożsamość, w której mogę się realizować. Wymienię jedną, Babcię, kobietę z głową na karku, z doświadczeniami wojny, pracy na amerykańskiej farmie w wieku 67 lat. Złego słowa nie da na mnie powiedzieć. :)  Wielu mężczyzn mnie inspiruje, mężczyzn refleksyjnych, empatycznych, kreatywnych, umiejących rozmawiać i współpracować. Wymienię jednego, Grzegorz Stefaniak, prezes  Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12, człowiek który pomógł urodzić mi mój feminizm.

Biogram

Magistra pedagogiki rewalidacyjnej i absolwentka 2-letniego kursu z dziedziny arteterapii i terapii zajęciowej, stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zwyciężczyni V edycji Konkursu Małych Form Prozatorskich „Wrzenie”. Wiceprezeska Stowarzyszenia na rzecz Kultury i Dialogu 9/12, współtwórczyni projektu Dziew/czyny. Dni Różnorodności Kobiet w Białymstoku oraz projektu fotograficznego “Coś takiego nie może istnieć” o kobietach nieheteronormatywnych w Białymstoku. Obecnie pracuje nad doktoratem z mistyki kobiet z perspektywy kulturowej. Slamerka, poetka, z zawodu arteterapeutka. Ważną wartością jest dla niej rodzina z krwi i z wyboru. Czuje się szczęśliwym i wolnym człowiekiem i tą radością dzieli się ze światem.

Linki

9dwunastych

aoksymoron

foto. Katarzyna Magdalena Czajkowska

Anna Kozicka współpracuje z Pauliną Raiter