MlodeMK_dzien3-4
2 Czerwiec 2013
20 minut inteligentnej rozmowy, czyli dzień trzeci

- Przyjdziecie jutro do swojej mentorki, przedstawicie się – i co dalej? O co zapytacie? Jak ustalicie zasady współpracy? – razem z Małgosią Jaskulak zaczęłyśmy dzień od szukania odpowiedzi na pytania “jak?” i “po co?”, które dotyczyły job shadowingu. Każda z nas wybrała i opracowała konkretny cel na pięć nadchodzących dni. Wspólnie stworzyłyśmy listę pytań, o których chcemy porozmawiać z mentorkami. – Rety, to już jutro! – westchnął ktoś z rozmarzeniem.

Z biura Towarzystwa “ę” przy Mokotowskiej przeniosłyśmy się do klubokawiarni Państwomiasto prowadzonej przez Stowarzyszenie Projekt: Polska. Tam czekał już na nas Damian Muszyński, pedagog mediów z Uniwersytetu Gdańskiego. W zaledwie półtorej godziny, krok po kroku, nauczył nas obsługi programu Prezi – za tydzień, po zakończonym job shadowingu, uczestniczki skorzystają z tego narzędzia, aby podzielić się doświadczeniami i wnioskami wyniesionymi ze współpracy z mentorką.

Popołudnie spędziliśmy z kawą i rozmową – miałyśmy okazję spotkać się w nieformalnej, kawiarnianej atmosferze z pięcioma wyjątkowymi osobami: Aliną Gałązką (szefową redakcji portalu ngo.pl), Grażyną Tynel (założycielką Sztukarni), Hanią Nowak-Radziejowską (rozwijającą od lat miejskie instytucje kultury, aktualnie dyrektor Muzeum Woli), Anną Desponds (koorynatorką Planete+ Doc Film Festival i galerii Kordegarda) oraz Katarzyną Borucką (właścicielką Lookout Gallery).

Jutro zaczyna się współpraca z mentorkami – życzymy twórczego, wspólnego czasu im i uczestniczkom!

MlodeMK_dzien3

MlodeMK_dzien3-2

MlodeMK_dzien3-5

MlodeMK_dzien3-6

MlodeMK_dzien3-8

Fot. Kamila Szuba