fot. Tomek Kaczor
20 Maj 2014
Warsztaty otwierające program “Młode Menedżerki Kultury”

Wystartowaliśmy! W ostatni weekend dziesiątka “Młodych menedżerek kultury” z różnych stron Polski przyjechała na dwa intensywne weekendy pełne warsztatów oraz pięć dni job shadowingu z mentorkami.

Program zainaugurowaliśmy wspólną kolacją pod okiem Aleksa Barona i Juliana Karewicza z restauracji Solec 44. Mentorki, uczestniczki i trenerki programu wspólnie gotowały liczne potrawy wymyślając razem przepisy.

kaczor 3

fot. Tomek Kaczor

fot. Tomek Kaczor

W weekend wszystkie uczestniczki wzięły udział w warsztatach i spotkaniach przygotowujących je do udziału w projekcie. Z pomocą Małgosi Jaskulak przyglądały się nadchodzącej pracy z mentorkami wyznaczając sobie cele na job – shadowing, co pomogło wszystkim określić stojące przed nimi wyzwania i potrzeby.

taktakfot. Bartek Sawka

 

Pod okiem Moniki Klonowskiej poznawałyśmy wyzwania związane z byciem menedżerką, umiejętności rozwiązywania konfliktów, motywowaniem pracowników i byciu liderką.

monika 1

fot. Andrzej Stawiński

Weekend zakończyliśmy spotkaniami z inspirującymi kobietami kultury. W nieformalnej, kawiarnianej atmosferze toczyły się dyskusje z czterema wyjątkowymi osobami: Agatą Nowotny ( School of Form, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”), Hanią Nowak-Radziejowską (dyrektorką Muzeum Woli), Anną Sikorską ( SensArte), Aldoną Machnowską – Górą ( Teatr Konsekwentny).

szuba 2

agata

fot. Kamila Szuba

fot. Kamila Szuba

Przez najbliższy tydzień wszystkie uczestniczki pracować będą ze swoimi mentorkami. Trzymamy kciuki!