Paula Dulnik

koordynatorka akcji społecznej „Zapraszamy do stołu”

 

Moja praca polega na…

Zajmuje się ePR oraz mediami społecznościowym w Institute of Design Kielce. Jestem również jedną z koordynatorek akcji społecznej Zapraszamy do stołu – najpopularniejszego cyklu wydarzeń odbywających się w Instytucie. Akcja społeczna Zapraszamy do stołu zrodziła się z potrzeby aktywacja pokolenia Y — ”generacji Net” silnie skupionej na wykorzystywaniu nowych technologii, a jednocześnie dążącej do tworzenia trwałych relacji poza światem wirtualnym. Zapraszamy do stołu jest ideą, która pozwala mieszkańcom naszego miasta tworzyć nową jakość i przynależeć do lokalnej wspólnoty. Zajmuje się także organizacją kieleckich spotkań Geek Girls Carrots – kobiet kochających nowe technologie.

Zajmuję się tym, ponieważ…

Ogromną przyjemność sprawia mi praca z ludzi – zarówno on-line jak i off-line. Praca daje mi dużo satysfakcji, ponieważ każdego dnia zmagam się z nowymi wyzwaniami, szukam nowych rozwiązań, a przede wszystkim mam ogromną przyjemność współpracować ze świetnym zespołem, jakim są pracownicy Instytutu. W mojej pracy spotkam się z reprezentantami klasy kreatywnej i lubię myśleć, że ja również do niej należę.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Mam nadzieje, że jest jeszcze przede mną. Może napiszę jak sobie je wyobrażam. Na pewno chciałabym, aby łączyło w sobie dziedziny, które najbardziej mnie interesują - design zrównoważony i nowe technologie. Myślę, że sporym wyzwaniem będzie koordynacja i zorganizowanie konferencji z zakresu projektowania komunikacji, która odbędzie się w IDK w październiku.

Wymarzona instytucja kultury to…

Instytucja, będąca odpowiedzią na potrzeby społeczności. Instytucje kultury mają edukować i pobudzać kreatywność. Bardzo istotne jest jednak również to, aby zawsze były otwarte na ludzi i uwzględniały ich potrzeby. Najlepszą wizytówką instytucji jako marki są przedstawiciele lokalnej społeczności, którzy należą do jej ambasadorów.

Kobieta, która mnie inspiruje.

Margaret Bourke-White pierwsza kobieta, która była fotoreporterem w czasie II wojny światowej. Jedna z nielicznych kobiet z aparatem, o których możemy przeczytać w podręcznikach do historii fotografii. W życiu prywatnym największą inspiracją są dla mnie Mama i Babcia, dzięki którym nadal mogę realizować moje pasję.

Biogram

Specjalistka ds. mediów społecznościowych oraz ePR w Institute of Design Kielce. Jedna z koordynatorek akcji społecznej „Zapraszamy do stołu”. Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej na kierunku biologia, specjalizacja immunologia. Ukończyła Studium Fotografii na wydziale architektury Politechniki Krakowskiej. W zeszłym roku odpowiadała za wydanie Pulsu Przedsiębiorczości edycja Design i Social Media dla Kieleckiego Parku Technologicznego, organizowała szkolenia “Social Media jako narzędzie pracy dla projektantów i designerów”. Obecnie pracuje nad cyklem konferencji dotyczących Projektowania Komunikacji, w tym projektowania komunikacji wizualnej w sieci oraz koordynuje drugą edycję akcji „Zapraszamy do stołu”. Jej hobby to nowe technologie, design oraz fotografia.

Linki

IDKielce

Paulina Dulnik współpracuje z Agnieszką Kręglicką