Natalia Rakowska

Kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Wsi

 

Moja praca polega na…

Wypożyczaniu książek i innych pracach bibliotecznych. Ponadto pomagam ludziom e-wykluczonym z terenu mojej Gminy, poprzez edukację cyfrową promuję czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Staram się realizować idee Biblioteki 2.0. Biorę udział przy realizacji różnych przedsięwzięć społeczno-kulturalnych, akcji charytatywnych, działań ekologicznych i rekreacyjnych.

Zajmuję się tym, ponieważ…

Lubię to, co robię, dzięki temu mam możliwość realizowania się oraz kontakt z ludźmi.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Rozkręcenie MultiOsady w Małej Wsi.

Wymarzona instytucja kultury to…

Miejsce, które przyciąga, w którym się dzieją rzeczy małe i wielkie, dzięki którym można czerpać inspirację. To miejsce, w którym każdy czuje się jak „u siebie”. To przepełnieni pomysłami ludzie, którzy współpracują ze sobą i dzielą się wiedzą oraz wzajemnie motywują siebie i innych do działania.

Kobieta, która mnie inspiruje.

Moje trzy typy: W domu – moja mama, która mnie wspiera. W pracy – Elżbieta Śmigielska, przepełniona pomysłami i kreatywnymi działaniami osoba, która wciąga w wir. W mediach: Grażyna Torbicka, która jest dla mnie uosobieniem profesjonalizmu, stylu i klasy.

Biogram

Kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Wsi. Absolwentka Instytutu informacji naukowej i bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła filozofię oraz pedagogikę w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Obecnie słuchaczka studiów podyplomowych Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Uczestniczka I edycji Akademii Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji. Od 2006 r. związana z instytucjami kultury w Małej Wsi.

Linki

Blog informacyjny GBP

Biblioteka Mała Wieś

Natalia Rakowska współpracuje z Jadwigą Czartoryską