dzien9
10 Czerwiec 2013
Metafory, kamera i piknik

Katarzyna Orzeszek podczas warsztatu pyta – Kim jest liderka kultury? Jakie ma cechy? A jakie ty masz, które pozwalają ci być liderką? – szukając odpowiedzi, budujemy metafory, rysujemy, wchodzimy na parapety i wymieniamy się swoimi cechami. Brzmi… zaskakująco? A jednak pozwala dowiedzieć się o sobie cennych rzeczy, o których na co dzień – nie wiedzieć czemu – nie pamiętamy, nie myślimy. – Jestem stadem gęsi, ale chętnie skorzystałabym z luzu jaki ma w sobie puszysty, różowy kot. Choć kusi mnie też młoda tygrysica – rozmawiałyśmy zupełnie poważnie.


MMK_dzien4-5

MMK_dzien4-7


Ledwie ochłonęłyśmy po porannych zadaniach i po zjedzeniu pysznego, jemeńskiego obiadu, a już czekała na nas nowe nie lada wyzwania. I to takie, które po sytym obiedzie wydawały się nie do zrobienia: – Będziemy siebie teraz nagrywać – powiedziała na przywitanie Katarzyna Drogowska z tvp.pl prowadząca warsztat medialny. Po sali przebiegło ogólne westchnięcie: – O nieee… Tylko nie teraz! Niemal każda z nas stwierdziła, że nie lubi występować przed kamerą czy obiektywem. Ale spróbowałyśmy – po kolei miałyśmy krótkie wystąpienia, które były nagrywane przez Kasię. W dalszej części zajęć analizowałyśmy je wspólnie. Jak przygotować się do wypowiedzi przed kamerami i jak rozmawiać z dziennikarzami? Na co powinnyśmy zwracać uwagę budując swoje wypowiedzi? Jak przyciągnąć uwagę mediów do projektów, które realizujemy? Szukałyśmy odpowiedzi na pytania. Dzięki warsztatom uczestniczkom udało się choć trochę oswoić z tematem wystąpień medialnych.


MMK_dzien4-10

MMK_dzien4-12

MMK_dzien4-13

Na koniec dnia zabrałyśmy koce, talerzyki, sztućce i ruszyłyśmy do Parku Skaryszewskiego. Burza nas oszczędziła. Na miejscu czekała już Agnieszka Gójska, autorka projektu “Brzuchomówcy”, który przygotowała dla nas m.in. kulebiaki i truskawki z miodem i cynamonem. Leżąc na kocach na trawie, zaczęłyśmy warsztat uwalniania głosu, który poprowadziła dla nas Julia Biczysko. – Wsłuchajmy się wszystkie w dźwięk, czy jest taki sam? – podpytywała Julia Biczysko synchronizując śpiewy uczestniczek w parku. W kręgu, podczas wspólnego pikniku w parku wszystkie miałyśmy chwilę, by odpocząć po intensywnym dniu, a także poszukać dźwięków, powymieniać się głosami, zaśpiewać wspólnie.


MMK_dzien4-15

MMK_dzien4-17

fot. Kamila Szuba