mentoring2
4 Czerwiec 2013
Konferencja prasowa, seminarium i spotkanie w urzędzie

- Plan mojego pobytu w Zachęcie dostałam jeszcze przed przyjazdem do Warszawy. Był imponujący! Już pierwszego dnia było bardzo intensywnie – spotkanie z panią Hanną, z jej zespołem, spotkanie z artystą planującym wystawę w Zachęcie i konferencja prasowa na dokładkę. Masa nowych wrażeń. Jednocześnie wielkie zaskoczenie, że w tak poważnej, tak dużej instytucji, relacje między pracownikami mogą być tak serdeczne. Nikt nie mówi “pani dyrektor”, wszyscy są swobodni, a przy tym nie tracą nic z profesjonalizmu – opowiada Kama Wróbel, która współpracuje z Hanną Wróblewską.

Trochę spokojniej, choć nie mniej ciekawie jest u Gabrysi: – Lena ma teraz luźniejszy tydzień – to świetnie, bo mamy mnóstwo czasu na długie rozmowy. Stowarzyszenie nie otrzymało właśnie grantu, na który bardzo liczyli – to dla mnie cenne widzieć, co w tej sytuacji robią, jak planują dalsze działania. Dużo pyta o mnie, o doświadczenie pracy w małej miejscowości i widzę, że to są dla niej naprawdę cenne informacje. Wieczorem byłyśmy na seminarium w Krytyce Politycznej, a jutro jedziemy na warsztaty do dziewczyn z Zakładu Poprawczego w Falenicy.

Kama_Hanna
Kama Wróbel z Hanną Wróblewską w Zachęcie- Ja się nie mogę otrząsnąć. Co chwila szczypię się w policzek, aby sprawdzić, czy to wszystko dzieje się naprawdę. Ania jest wspaniała – jeszcze w niedzielę, po warsztatach, zaprosiła mnie do siebie na kolację. Wczoraj miałyśmy spotkania w biurze kultury, w urzędzie, byłyśmy na zamkniętej wizytacji nowego budynku Służewieckiego Domu Kultury. Jeździmy ze spotkania na spotkanie po całym mieście, trochę czasu spędzamy też w Dorożkarni. Niesamowite jest dla mnie, że zespół instytucji może pracować w tak partnerskiej atmosferze. Opowiadam moim koleżankom o różnych sposobach zarządzania pracą i zadaniami – mówi Ania, która współpracuje ze swoją imienniczką, Anną Michalak z Ośrodka Działań Artystycznych Dorożkarnia.

Ania_Ania_doroz¦çkarnia2
Ania Adamus-Krawczyk z Anną Michalak w Dorożkarni

fot. Kamila Szuba