Barbara Pasterak

Kierowniczka Wiejskiego Domu Kultury we Frydrychowicach

 

Moja praca polega na…

Organizowaniu działań domu kultury. Najwięcej radości daje mi prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą. Ale pracuję także z dorosłymi: koordynuję działania Klubu Seniora, prowadzę warsztaty dla kobiet.

Zajmuję się tym, ponieważ…

W tej pracy się spełniam. Uczę ludzi tego, co sama lubię. Cenię energię, jaką daje mi spotkanie z ludźmi. Szczególnie, gdy w grę wchodzą spotkania twórcze – wspólne budowanie z dziećmi spektakli teatralnych, warsztaty plastyczne. Od moich podopiecznych czerpię inspirację, która napędza mnie, motywuje, pozwala realizować nowe pomysły. Teatr tworzę zawsze z konkretnymi ludźmi, pasujący do ich energii; projekty realizuję w konkretnych miejscach – bo tylko tam, tylko z tymi ludźmi będą takie jak trzeba.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Każdy kolejny projekt. Każdy następny spektakl.

Wymarzona instytucja kultury to…

Przestrzeń inspiracji i rozwoju. Miejsce, w którym pracują ludzie zarażający pasją. Autentyczni. Stawiający na jakość, a nie ilość. Bez gotowych rozwiązań ściągniętych z internetu.

Kobieta, która mnie inspiruje.

Moja najlepsza przyjaciółka – uczy mnie uważności na świat, na ludzi, jak dawać siebie innym, ale też jak walczyć o siebie, o swoją drogę, jak się cieszyć i jak się smucić. Ustawia mnie do pionu, pomaga patrzeć z dystansem, wypycha na szersze wody, uczy odwagi.

Biogram

Absolwentka wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim, instruktorka teatralna, obecnie pełni obowiązki kierowniczki Wiejskiego Domu Kultury we Frydrychowicach, współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji Animatornia – twórcze działania.

Linki

Wiejski Dom Kultury Frydrychowice

Barbara Pasterak współpracuje z Martą Białek – Graczyk