Ula Szwed

członkini zarządu spółdzielni socjalnej w budowie - Parostatek

Moja praca polega na…

… ogarnianiu nieogarniętego, tłumaczeniu niewytłumaczalnego. Innymi słowy zajmuję się promocją ciekawych inicjatyw (Centrum Warsztatowe Parostatek, Żywa Architektura, Zamkowa 1 w Cieszynie).

Zajmuję się tym, ponieważ…

… lata błędów i wypaczeń pokazały mi, że nie jestem w stanie zająć się czymkolwiek innym. Chcąc nie chcąc tylko to mnie interesuje, pasjonuje i pociąga.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN.

Wymarzona instytucja kultury to…

Instytucja kultury to zło. Staram się nie marzyć o złych rzeczach.

Kobieta, która mnie inspiruje.

Moja mama.

Biogram

Ula Szwed – absolwentka animacja społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim. Bielszczanka z urodzenia, Cieszynianka z wyboru. Kiedy miałam 10 lat wymyśliłam swoją pierwszą reklamę. Od tego czasu marzyłam, by zostać copywriterką. Tak też się stało. Przez ostatnie lata tworzyłam reklamy. Było bardzo fajnie, ale nie byłabym sobą gdybym w styczniu tego roku nie wykonała życiowego zwrotu o 180 stopni. Co jakiś czas mi się to zdarza. Ten ostatni zwrot zaprowadził mnie dokładnie w to miejsce o które mi chodziło. Dalej wymyślam reklamy, z tą różnicą, że tylko i wyłącznie dla inicjatyw, przedsięwzięć oraz instytucji, których filozofia działania jest mi bliska. W najbliższym czasie mam nadzieję zarazić całą Polskę miłością do Żywej Architektury, połowę nakłonić do dołożenia do zajęć z Zumby i czegoś co rozwija ducha (Centrum Warsztatowe Parostatek).

Linki

Żywa Architektura
Parostatek – spółdzielna socjalna w budowie
Zamkowa 1

Ula Szwed współpracuje z Bogną Świątkowską.