Gabriela Górska

członkini i animatorka Fundacji Pharos

Moja praca polega na…

… realizowaniu działań społeczno-kulturalnych i podsuwaniu pomysłów młodym ludziom, którzy mogą stworzyć dla siebie ciekawą alternatywą. Wymyślając projekty, myślę o tworzeniu przestrzeni, w której ludzie po przejściach, nieśmiali czy wycofani będą mogli poczuć się wyjątkowi, potrzebni, wolni od stereotypów, świadomi siebie i swoich wyborów.

Zajmuję się tym, ponieważ…

… zależy mi na pobudzaniu do działania osób, które szukają swojej drogi. Zależy mi na tym, by poprzez twórczość wyciągnąć ich ze stagnacji i rutyny. Przemawia do mnie idea animacji i chcę zarazić innych twórczą postawą w codziennym życiu. Myślę, że wydobywając twórczy potencjał w różnych dziedzinach życia, odkrywa się jego nową jakość.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Dzieje się teraz, w Fundacji Pharos – to wymyślanie projektów, zarażanie innych moją ideą, szukanie ludzi chętnych do współpracy, przekładanie myśli na realne działania, które mogą pomóc innym.

Wymarzona instytucja kultury to…

… taka, która prowadzi działania dostosowane do potrzeb odbiorców, wykorzystuje niebanalne, nieszablonowe pomysły na współpracę z ludźmi w sferze społecznej i kulturalnej. Jest miejscem na aktywne spotkanie z kulturą, bycie jej częścią, tworzenie jej samodzielnie w ramach swoich możliwości. Taka, która zachęca do myślenia, ciekawienia się, zadawania pytań, poszukiwań, promuje twórczą postawę w życiu.

Kobieta, która mnie inspiruje.

Inspirują mnie wszystkie kobiety, które wychowują dzieci, dbają o dom, a znajdują jeszcze czas na swoje pasje, realizują się w najróżniejszych dziedzinach. Kobiety, pełne marzeń, które nie dadzą się wcisnąć w odgórnie narzuconą rolę w domu czy w pracy.

Biogram

Gabrysia Górska – ukończyła Uniwersytet Łódzki na kierunku pedagogika w zakresie profilaktyki i animacji społeczno-kulturalnej oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Łodzi w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Współpracuje z Fundacją Pharos ze Zduńskiej Woli, która zajmuje się profilaktyką i terapią uzależnień dzieci i młodzieży: pomaga prowadzić profilaktykę uzależnień w placówkach edukacyjnych i tworzy projekty animacji społeczno-kulturalnej dla podopiecznych Fundacji. Pracowała w Przedszkolu Publicznym w Zduńskiej Woli, a także razem ze swoją labradorką była wolontariuszką-dogoterapeutką w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI w Zduńskiej Woli. Jest mamą 3 letniego Antosia i 1,5 rocznej Kalinki.

Linki

Fundacja Pharos

Gabriela Górska współpracuje z Leną Rogowską.