Natalia miała okazję brać udział w Spotkaniach z Pasjami, organizowanych dla seniorów przez Fundację Orange, które jej się bardzo podobały. Potem powrót do biura i spotkania z dziewczynami pracującymi w Fundacji – jej mentorka, Jadwiga Czartoryska, zorganizowała jej po godzinie rozmowy z każdą. Oprócz bezpośrednich rozmów Natalia biegała uczestniczyła w konferencji Sektor 3.0, gdzie miała okazję poznać wiele ważnych i ciekawych osób oraz uczestniczyć w wykładach i seminariach. Wybrała takie, które przełożą się na jej pracę biblioteczną, na przykład jak tworzyć stronę internetową. Mentorka Natalii wspierała ją nie tylko własną wiedzą, ale odsyłaniem z odpowiednimi pytaniami do odpowiednich osób. Najwięcej rzeczy do biblioteki dowiedziała się od Karoliny Kanar, która prowadzi Pracownie Orange. Od niej i innych osób dowiedziała się też co zrobić ze stroną internetową, jak efektywnie korzystać z istniejących możliwości oraz jak włączać społeczność we wszystkie działania. Planuje wszystkie te rzeczy wprowadzić w swojej bibliotece!
Magda Turska nie spędziła zbyt wiele czasu w jednym miejscu. Najpierw telefon w piątek: „Dzień dobry, Anna Sienkiewicz-Rogowska. Czy ma Pani ochotę pojechać ze mną w poniedziałek do Rybnika? Otwieramy pracownię Filmoteki Szkolnej”. W poniedziałek droga na Śląsk do miasta, z którego rzut beretem do miejsca urodzenia Magdy. Podróż w busie z krytykami, filmowcami i ekipą z PISF-u. Początki rozmów, które nie wydają się naskórkowe, lecz mocno zapadają w pamięć. Przyjazd na Śląsk. Skok do Wodzisławia na szybką wizytę sentymentalną. Powrót do hotelu i wieczór, podczas którego Magda już wie, że dokonała właściwego wyboru, wpisując w formularzu zgłoszeniowym do Młodych Menedżerek Kultury, że chciałaby, aby jej mentorką została Ania.
Basia Pasterak wstała wcześnie rano i spotkała się z drugą uczestniczką – Jowitą, w Radiu Dla Ciebie, gdzie udzielały wywiadu o Młodych Menedżerkach Kultury. Korzystając z pięknej pogody wybrała się następnie na spacer po Łazienkach, zresztą tego dnia dużo przemieszczała się pieszo. W Towarzystwie Inicjatyw Twórczych “ę” spotkała się z osobami odpowiedzialnymi za projekt “Seniorzy w Akcji” oraz inne działania dla seniorów, z rozmów z nimi czerpiąc wiele inspiracji. Uczestniczyła też w zebraniu stowarzyszenia, na którym miała okazję poznać większość pracowników. Rozmowy z nimi o pracy nad projektami dodały jej otuchy. Po zebraniu wybrała się ze swoją mentorką Martą Białek-Graczyk na obiad, gdzie zrobiły wstępne podsumowanie pobytu w Warszawie i ukierunkowanie dalszej pracy. Na deser wybrała się do Galerii Leica na wystawę fotografii Vivian Maier. Wieczorem spotkała się z innymi uczestniczkami projektu, żeby wymienić wrażenia.