Natalia Nowacka

kuratorka galerii 30 kilometr, właścicielka Warsztatu Twórczego

Moja praca polega na…

Oswajaniu ludzi ze współczesną sztuką wizualną. Otwieraniu im oczu, by stawali się świadomymi i refleksyjnymi uczestnikami sztuki. Często również towarzyszeniu im w procesie twórczym. To się dzieje w galerii 30 kilometr oraz w Warsztacie Twórczym w Myślenicach, gdzie działam i pracuję na co dzień.

Zajmuję się tym, ponieważ…

Nie widzę siebie w niczym innym. Ważni są dla mnie przede wszystkim ludzie i relacje z mini. Są dla mnie największą inspiracją, zarówno w działaniach animacyjnych jak i mojej twórczości.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Myślę, że jeszcze przede mną. Niejedno.

Wymarzona instytucja kultury to…

Taka, w której nikt nie obawia się zadawania pytań i szukania sposobów na rozumienie trudnych zjawisk. Otwarta na różne odmienne poglądy.

Kobieta, która mnie inspiruje.

Inspirują mnie ludzie!

Biogram

Natalia Nowacka – absolwentka, obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Inicjatorka i koordynatorka projektów edukacyjnych kierowanych do różnych grup wiekowych dotyczących sztuki wizualnej realizowanych przez Akademię, instytucje kultury i stowarzyszenia. Edukatorka i przyszła artterapeutka. Prowadzi Warsztat Twórczy; miejsce tworzenia, eksperymentowania, doświadczania, nabierania śmiałości i ćwiczenia wyobraźni, gdzie wspiera indywidualne zdolności każdego z uczestników. Opiekunka merytoryczna 30 kilometra – miejsca dedykowanego działaniom wizualnym w Myślenicach, efemerycznej galerii Myślenickiego Towarzystwa Kultury.

Linki

Galeria 30 kilometr

Natalia Nowacka współpracuje z Agnieszką Tarasiuk.