Małgorzata Kacprzak

kierownik Działu Społeczno-Kulturalnego w Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie”

Moja praca polega na…

… robieniu rzeczy, które wydają się nie możliwe. Steruję machiną zwaną Działem Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” w Radomiu. Pod moją opieką jest Klub Osiedlowy, Pracownia Muzyczna oraz 3 świetlice opiekuńczo-wychowawcze. Oprócz tego jestem wierna temu od czego zaczynałam, czyli pozwalam dzieciom przemalowywać rzeczywistość Czasem tylko przypominam im, że są na zajęciach plastycznych. Pracuję z ludźmi, których motywuję do działania. Jestem także założycielką stowarzyszenia „Nasze Ustronie”, dzięki któremu mogę zdziałać więcej w sferze kultury i rozrywki. Moim zadaniem jest znajdowanie wspólnego języka z miejskimi instytucjami i stowarzyszeniami. Działam również w Stowarzyszeniu „Babia góra”, w którym próbujemy rozruszać nasze miasto z kobietami w nim mieszkającymi poprzez projekty „SzafaParty”, „Pchli Targ”, „Made In Radom”, „Klub mam” i comiesięczne „zloty czarownic”.

Zajmuję się tym, ponieważ…

… nie potrafię stać w miejscu. Moja praca jest dla mnie wyzwaniem i uwielbiam to, co robię.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Urzeczywistniać pomysły, które powstają w mojej głowie i wprowadzać je w życie. Potrafić powstać po porażce, nie przestawać wierzyć w swoją siłę i działać dalej. Nie bać się tego co nowe i trudne. Wierzyć w eksperymentowanie. Sprawić, aby kultura i szuka trafiała do coraz większego grona ludzi. Aby chcieli bawić się nią i by stała się częścią ich życia. To są moje codzienne wyzwania.

Wymarzona instytucja kultury to…

… ekipa ludzi inspirująca się nawzajem. Współpracownicy pełni pomysłów i chęci działania. Instytucja, w której wszyscy pracownicy działają wspólnie, gdzie każdy może być dla drugiego wsparciem i doradcą, zna swoje miejsce i potrafi wyjść z inicjatywą. Instytucja, która jest otwarta dla zwykłego przechodnia i nie zamyka się w czterech ścianach z zamkiem w drzwiach.

Kobieta, która mnie inspiruje.

Moja mama, która swoją siłą i charyzmą potrafiłaby obdzielić pół Radomia. Kobiety, które idą pod prąd i patrzą przed siebie i działają, działają, działają… Kobiety mądre i silne, ale jednocześnie pamiętające, że ciągle są kobietami.

Biogram

Małgorzata Kacprzak – kierownik Działu Społeczno-Kulturalnego w Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie”
w Radomiu (Klub Osiedlowy „Ustronie”, Pracownia Muzyczna i trzy świetlice). Współzałożycielka i prezeska młodego stowarzyszenia „Nasze ustronie”, członek i działaczka stowarzyszenia „Babia góra”. Absolwentka malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego. Próbowała swoich sił na ASP w Krakowie (projektowanie wnętrz), na UKSW (zarządzanie kulturą) oraz w WSInf (grafika) – ciągle szuka swojej drogi. Scenograf, kostiumolog, projektant oprawy graficznej w przedstawieniu „Romanca” w CKG w Gdyni.

Linki

Klub Osiedlowy “Ustronie”
Babia Góra

Małgorzata Kacprzak współpracuje z Agnieszką Jacobson-Cielecką.