Karolina Suska

dyrektorka Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach

Moja praca polega na…

… zarządzaniu wiejską instytucją kultury. Na co dzień zajmuję się animacją, nie tylko kultury, rozkręcaniem lokalnej współpracy oraz udowadnianiem, że u nas też można.

Zajmuję się tym, ponieważ…

… uwielbiam pracę z ludźmi i dla ludzi. Jestem szczęśliwa, gdy mogę przekazać coś od siebie. Czuję potrzebę zmieniania wiejskiego świata i uważam, że każdy człowiek posiada w sobie potencjał, który można twórczo wykorzystać. Jestem przekonana, że kultura może zmieniać świat na lepsze.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Mam nadzieję, że ciągle jest przede mną.

Wymarzona instytucja kultury to…

… tętniące życiem miejsce spotkań i realizacji pasji, do którego przychodzi się z radością i w którym spędza się większość wolnego czasu. Tworzą ją ludzie, którzy z entuzjazmem angażują się w działanie i podejmują oddolne inicjatywy w przyjaznym i otwartym na nowe doświadczenia miejscu

Kobieta, która mnie inspiruje.

Nie jedna i nie dwie – cudownych kobiet, które mają na mnie szczególny wpływ jest kilka, a po projekcie “Młode menedżerki kultury” mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej.

Biogram

Karolina Suska – absolwentka socjologii na UJ, dyrektorka Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach, w 2012 roku zdobyła tytuł Aktywnej Kobiety Lubelszczyzny. Absolwentka Akademii Liderów Kultury, członkini Stowarzyszenia Kobiet “Łaziszczanki”. Wiejska aktywistka zafascynowana pracą na rzecz lokalnych społeczności. Szczęśliwa kobieta z przepełnioną listą marzeń.

Linki

Biblioteka w Łaziskach
Stowarzyszenie Kobiet “Łaziszczanki”

Karolina Suska współpracuje z Sylwią Chutnik.