Kama Wróbel

kuratorka Galerii Centrum Kultury Agora

Moja praca polega na…

Od dłuższego już czasu związana jestem z szeroko pojętą kulturą, szczególnie interesuję się sztukami wizualnymi. Stosunkowo szybko zaczęłam badać grunt kuratorski, jeszcze na studiach realizując pierwsze projekty. I tak już zostało. Aktualnie jestem kuratorem w galerii przynależącej do wrocławskiego Centrum Kultury Agora, gdzie odpowiedzialna jestem za organizowanie wystaw. Oprócz tego także piszę – na stałe współpracuję z kwartalnikiem artystycznym FORMAT, gdzie publikuję teksty poświęcone głównie wrocławskim wydarzeniom artystycznym.

Zajmuję się tym, ponieważ…

… sztuka jest moją pasją, która – na szczęście – nie maleje. Wykonywanie swojej pracy i projektów pobocznych sprawia mi wielką radość. Przekłada się to na wielkie samozadowolenie i nieustanną chęć podnoszenia poprzeczki. Dzięki temu co robię, mogę się rozwijać, zdobywać nowe doświadczenia, poznawać ciekawych ludzi – i co ważne – czerpać od nich zarówno teoretyczną jak i praktyczną wiedzę.

Moje największe zawodowe wyzwanie.

Każdy większy projekt odbieram jako interesujące doświadczenie oraz wyzwanie. Jednak to chyba współpraca z wrocławskim Centrum Sztuki WRO była dla mnie faktycznie jednym z najciekawszych wyzwań, jakie do tej pory miałam okazję przeżyć.

Wymarzona instytucja kultury to…

… taka, w której można się rozwijać i realizować interesujące projekty we współpracy z fajnym zespołem oraz ciekawymi twórcami. Instytucja otwarta, prężna, współtworzona zarówno przez pracowników, jak i odbiorców. Będąca miejscem zaangażowanym w rozwój i popularyzację kultury i sztuki.

Kobieta, która mnie inspiruje.

Nie chciałabym rozgraniczać – inspiruje mnie wielu ludzi: artyści, kuratorzy, teoretycy i pasjonaci – są to zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Biogram

Kama Wróbel – absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się analizą zjawisk na rynku sztuki oraz wystawiennictwem. Jako kurator zorganizowała szereg wystaw w takich miejscach jak Galeria Fotografii Prospero/Lublin, Galeria Sztuki Współczesnej Platon/Wrocław i Centrum Kultury Agora/Wrocław. Brała udział w konferencjach naukowych, a teksty jej autorstwa publikowane są na portalach o tematyce artystycznej oraz w kwartalniku kulturalno-artystycznym FORMAT. Jej zainteresowania badawcze koncentrują na nowoczesnych praktykach komunikacji wizualnej i obszarze sztuki nowych technologii.

Linki

Galeria Centrum Kultury Agora

Kama Wróbel współpracuje z Hanną Wróblewską.